GROMADZIMY - OPRACOWUJEMY -  UDOSTĘPNIAMY- INFORMUJEMY - WSPOMAGAMY

"Prawdziwy Mikołaj jest tylko jeden"

Na zaproszenie Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa 11 grudnia 2017 r. przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Mikołaj z Laponii spotkał się z dziećmi z przedszkoli i szkół z regionu kaliskiego.
Spotkanie, dedykowane specjalnie najmłodszym wielbicielom Mikołaja, objęło szereg świątecznych animacji, wspólne śpiewanie kolęd oraz niezapomniane zdjęcia. Został rozstrzygnięty konkurs „Świąteczne Przebieranki” organizowany przez Książnicę Pedagogiczną w Kaliszu oraz kaliski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Aż 6 zwycięskich zespołów przedszkoli i szkół za najefektywniejsze stroje zostało wyróżnionych nagrodami
w wysokości 1000 zł, które Marzena Wodzińska wraz z Gościem z Laponii wręczali dzieciom i ich opiekunom szkolnym.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone wyjątkowymi prezentami. „Radość dzieci jest najważniejsza, dlatego żadne dziecko nie mogło zakończyć imprezy bez upominku” – wielokrotnie podkreślała Marzena Wodzińska.

„Każda inicjatywa na rzecz dzieci jest dla mnie bardzo ważna, tym bardziej cieszę się, że tak licznie zawitali dzisiaj najmłodsi. Bardzo serdecznie dziękuję wielu lokalnym firmom, które w tak hojny sposób wsparły moją inicjatywę. Dzięki ich otwartym sercom możliwe było obdarowanie wszystkich dzieci.  Wierzę, że zapamiętają te chwile na długo, a dzisiejsze spotkanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.” – podsumowała na koniec Wodzińska.