GROMADZIMY - OPRACOWUJEMY -  UDOSTĘPNIAMY- INFORMUJEMY - WSPOMAGAMY

Zimowa akademia zabawy

                7 lutego 2018 w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorzy jednostek podległych pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu: Dariusz Grodziński – dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Beata Sysiak – zastępca dyrektora Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu i Magdalena Sekura-Nowicka – dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

                „Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest dla wszystkich niezwykle ważny! – powiedziała marszałek Marzena Wodzińska– Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego podjął inicjatywę zorganizowania w podległych mu placówkach różnych form działań adresowanych do uczniów. Zależy nam, aby każdy uczestnik mógł w sposób przyjemny spędzić czas, rozwijając swoje pasje, rozbudzając ciekawość poznawczą, aktywność badawczą, wyrażając własne myśli i zdobywając ciekawe doświadczenia.”

                Książnica Pedagogiczna wraz ze swoimi filiami w Pleszewie, Jarocinie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wlkp., Kępnie oraz Krotoszynie przy współpracy z CWRKDiZ w Kaliszu będą organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym pod wspólna nazwą „ZIMOWA AKADEMIA ZABAWY”. Podczas zajęć dzieci będą bawiły się słowem, wykorzystując wiersze, rymowanki, czy wyliczanki, ale również odkryją swoje talenty i możliwości w trakcie wcielania się w różne zawody takie jak: bibliotekarz, policjant, cukiernik, stolarz, czy konstruktor. Nie zabraknie gier edukacyjnych, zabaw w Sherlocka Holmesa, czy małego chemikaz wykorzystaniem nowych technologii i stołu multimedialnego. Uzupełnieniem tego będą warsztaty z aktorstwa, kaligrafii, karaoke i zajęcia eksperymentalne. 

                Bogatą ofertę zajęć przygotowały także podlegające Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu biblioteki pedagogiczne, muzea, teatry oraz Centra Kultury i Sztuki w całej Wielkopolsce, przyciągając swoją ofertą najmłodszych. Działania obejmują aktywny wypoczynek z książką, papierowy teatrzyk Kamishibai, czy tajemnicze spotkania w muzeum.

                „Informacja o proponowanych formach oraz możliwości skorzystania z nich przekazywana jest na bieżąco w mediach, na stronach internetowych, portalach społecznościowych oraz w formie plakatów bądź ulotek – mówiła Marzena Wodzińska –Pracownicy jednostek zapewnią dzieciom opiekę. Serdecznie zapraszam do skorzystania z zaproponowanych przez nas działań”.