KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Bibliotekarki z Książnicy po raz kolejny zorganizowały obchody Dnia Pluszowego Misia, które cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

Obchody zaczęły się już 23 listopada od zaproszenia do Anglojęzycznego Przedszkola Butterfly pani Katarzyny Kubiak, która czytała bajki o misiach. W dniach 26 i 27 listopada do Książnicy zawitały dzieci z Niepublicznych Przedszkoli "Jacka i Agatki” oraz "Kids’Academy”.

Na małych uczestników spotkania czekała odpowiednio zaaranżowana sala pełna pluszowych misiów oraz książek. Zajęcia w tych dniach poprowadziła pani Aldona Zimna przy wsparciu pań z zaprzyjaźnionej sekcji rękodzieła artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Calisia": Bożeny Wlaźlak, Marii Wolf oraz Grażyny Adamkiewicz.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały wystawę pani B. Wlaźlak, przede wszystkim malowane piórka oraz ozdoby świąteczne. W dniu 28 listopada w Książnicy odbyły się zajęcia dla dzieci z Anglojęzycznego Przedszkola Butterfly, które poprowadziła pani Marianna Marciniak. Przedszkolaki przybyły ze swoimi misiami. Po wysłuchaniu historii znanego pluszaka, wierszy i opowiadań, odznaczyły swoich przyjaciół medalami. W ramach zajęć warsztatowych zapełniły treścią przygotowane misiowe książeczki. Za aktywny udział otrzymały dyplomy oraz słodkie domowe pierniczki.

Tego samego dnia na zaproszenie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Kaliszu, lekcję biblioteczną poświęconą misiom przeprowadziła pani Aldona Zimna, podczas której czytała misiowe opowieści, zachęciła do wspólnej ruchowej zabawy oraz obdarowała najmłodszych zakładkami do książek. Dzieci podczas każdego spotkania witały biblioteczne maskotki: małpka Poczytajka oraz Biblio-miś.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Administratorami zdjęć są ww. placówki oraz KP.