KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

W dniach od 27 do 31 stycznia br. Książnica przy współudziale Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zorganizowała zimowisko „Ferie z Książnicą” dla dzieci. Tydzień obfitował w różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania podopiecznych. Dzięki lekcji kaligrafii, dzieci ćwiczyły piękne pisanie, na zajęciach manualnych zapoznawały się z techniką Makramy, a na zajęciach kulinarnych przyozdabiały pierniki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty chemiczne. Nie zabrakło też doświadczeń z fizyki. Dzieci poznawały podstawy języka hiszpańskiego i czeskiego oraz mogły spróbować swoich sił w posługiwaniu się językiem migowym.
W trakcie trwania ferii dzieci uczestniczyły w spotkaniach z policjantkami Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Straży Miejskiej oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, dzięki czemu poszerzyły swą wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia.
Na koniec ferii dzieci przygotowały przedstawienie zatytułowane „Dwanaście miesięcy”, na które licznie przybyli zaproszeni goście - rodzice i opiekunowie.
Pani Wicedyrektor Książnicy, Małgorzata Kołodziej, serdecznie podziękowała dzieciom za aktywny udział w feriach, a w imieniu Pani Marzeny Wodzińskiej wręczyła okolicznościowe dyplomy i upominki.