KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

Książnica Pedagogiczna zaprasza  na kolejne spotkanie z cyklu Kierunek Zdrowie, skierowane do nauczycieli, opiekunów, rodziców i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wspierać psychofizyczny rozwój dziecka.
Na spotkaniu pt „Jakich nauczycieli potrzebują dzieci?”, prowadzonym przez panią  Karolinę  Dębską-Stępień rozmawiać będziemy:

  • dlaczego budowanie osobistego kontaktu z dzieckiem, relacji opartej na szacunku i akceptacji ma tak istotne znaczenie
  • czym jest autorytet osobisty, odpowiedzialność osobista, autentyczność w relacji z dzieckiem
  • że chwalenie nie wzmacnia poczucia własnej wartości
  • czego potrzebuje mózg, aby efektywnie się uczyć.


Prelegent spotkania:
Karolina Dębska-Stępień
Psycholog (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), ukończyła Szkołę Trenerów Treningu i Warsztatu Psychologicznego oraz roczny cykl szkoleń w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Odbyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Studium Terapii Rodzin, 2-letnie szkolenie w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii oraz liczne szkolenia w obszarze pracy psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Pracowała w poradniach w Warszawie, Sieradzu i Kaliszu, gdzie prowadziła psychoterapię indywidualną i grupową z dziećmi i nastolatkami. Odbyła kurs trenerski dla realizatorów „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, cykl szkoleń w ramach programu „Dobry Rodzic – Dobry Start” oraz kurs trenerski w Familylab Polska (organizacji propagującej idee Jespera Juula). Założycielka Ośrodka Psychoterapii i Wspierania Rozwoju Osobistego Harmonia w Kaliszu.

Przewidywany czas spotkania 1,5 h. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 25 lutego br. W mailu prosimy podać imię i nazwisko uczestnika spotkania oraz nazwę placówki.