KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że w tym roku ponownie laureatką I miejsca została dr Bogumiła Celer za pracę "Kalisz i Ziemia Kaliska
w twórczości poetyckiej i prozatorskiej Eligiusza Kor-Walczaka. Projekt Edukacyjny". Autorkę projektu do udziału w konkursie zainspirowały słowa samego E. Kor-Walczaka, który w jednym z wywiadów mówił:
„Zamknąłem swą twórczość w kręgu tematyki kaliskiej, bo chciałem być piewcą mojej małej ojczyzny, Ziemi Kaliskiej. Chciałem pokazać całe jej piękno, z którego dumna byłaby także moja duża ojczyzna, Polska. Gdziekolwiek byłem, tęskniłem do Kalisza. Widziałem wiele pięknych miast: Moskwę, Leningrad, Paryż, Rzym, Wenecję, Florencję, Neapol, ale o żadnym z nich nie napisałem wiersza.” W panteonie regionalnych twórców zgłoszonych do kolejnej edycji konkursu nie mogło zabraknąć kaliskiego literata.
II miejsce zdobyła kolejna z naszych koleżanek Róża Pomiecińska ("Gołuchów – moja mała ojczyzna w pastelach i rysunkach Józefa Witkowskiego. Projekt edukacyjny")

Wyróżnienia otrzymały:
- Mariola Śmiecińska ("Kalisz i okolice w twórczości Marii Dąbrowskiej")
- Aldona Zimna ("Kalisz malowany łączy pokolenia – projekt edukacyjny skierowany do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi")

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom!