KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

W czwartek 28 lutego 2019 r. w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbywał się półfinał powiatowego etapu konkursu czytelniczego WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – biblioteka była koordynatorem etapu powiatowego. Projekt objęli już swoim patronatem: Minister Edukacji Narodowej i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

W rywalizacji uczestniczyło 26 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych z 6 szkół powiatu kaliskiego:
Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek,
Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej,
Szkoła Podstawowa nr 7 im. A. Mickiewicza,
Szkoła Podstawowa w Rajsku,
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej,
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

Uczestnicy z klas 1-3 pisali test ze znajomości lektury Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, a z klas 4-6 musieli wykazać się znajomością książki Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i niesamowity dwór”.

Po godzinnych zmaganiach dzieci posiliły się słodkimi pączkami sponsorowanymi przez cukiernię „Jaś” w Kaliszu oraz pysznymi kanapkami
i sokiem ufundowanymi przez Bu’a Caffe w Kaliszu. Uczniowie zwiedzili Dział Zbiorów Specjalnych, pracownię Władysława Kościelniaka oraz zapoznały się z pracą wypożyczalni i czytelni.

Trzymamy mocno kciuki, oczekując na wyniki i kwalifikacje do etapu wojewódzkiego!