KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas drugich z sześciu kaliskich szkół podstawowych wraz z wychowawcami. O swoich zadaniach dzieci dowiedziały się z listu od Świętego Mikołaja.

I tak wspólnie z panią Marszałek i nauczycielami uczniowie dekorowali pierniczki, własnoręcznie tworzyli kartkę świąteczną, lepili najdłuższy łańcuch świata…. Była też chwila wytchnienia na czytanie w komnacie czarodziejskich bajek.
Dzieciom towarzyszyli bohaterowie lubianej bajki  - Elza i Olaf. Wspólna zabawa z nimi dopełniała mikołajkowych atrakcji.

Nie zabrakło również głównej postaci - Świętego Mikołaja z prezentami dla wszystkich dzieci. Dla klasy, która ulepiła najdłuższy łańcuch choinkowy nagrodę ufundowała Marzena Wodzińska Członek Zarządu WW – wspólne wyjście całej klasy do kina.
Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: Grupy Colian, Leroy Merlin, Paula Ingredients Sp. z o.o., EMPAK, PSS Społem, Kaufland, Cukierni Dziadka Rocha w Kaliszu oraz do studentów UAM, którzy włączyli się do aktywnej pracy z dziećmi.

Partnerem wydarzenia był Wydział Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali ratownicy medyczni
z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Dziękujemy!