KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

NOC BIBLIOTEK - 9 czerwca 2018

9 czerwca 2018 r. w Książnicy miało miejsce IV wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Hasłem tegorocznej edycji było "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski. Książnica Pedagogiczna w Kaliszu włączyła się w obchody po raz trzeci. Impreza w naszej bibliotece odbyła się pod hasłem „Kalisz: przyszłość – teraźniejszość – przeszłość”. W programie znalazł się konkurs młodych talentów dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich. Miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów „Szkolna Liga Czytelników” oraz „Nauczycielskie Zaczytanie”. Z myślą o najmłodszych odbyły się zajęcia plastyczne pt. „Moje miasto
i region za 100 lat”. W międzyczasie można było zwiedzić Dział Zbiorów Specjalnych z jego wystawami „Z bibliotecznego lamusa”
i „Szkolnej ławy czar” oraz pracownię artystyczną Władysława Kościelniaka. Na odwiedzających czekały również zajęcia z kaligrafii oraz malowanie twarzy. Odbył się też uroczysty wernisaż wystawy „Pasje artystyczne studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku” oraz otwarcie ekspozycji „Kaliskim szlakiem. Kalisz w oczach Adama Asnyka, Marii Dąbrowskiej i Marii Konopnickiej”. Zwieńczeniem wieczoru był recital sekcji kabaretowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Calisia oraz klimatyczne rozmowy nie tylko o książce i nie tylko przy kawie.