KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

Dnia 10.06.2019 nastąpiło uroczyste podsumowanie I Regionalnego Konkursu Plastycznego ”Pocztówka Wielkanocna” zorganizowanego przez jednostkę edukacyjną Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego Kaliszu.
Na galę rozdania nagród zaprosiliśmy nagrodzone dzieci wraz z nauczycielami oraz rodzicami do auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Nagrody były współfinansowane przez panią Marzenę Wodzińską Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Samorząd Wielkopolski.
Konkurs odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych (przedszkola, klasy I-II, III-IV, V-VI i VII-VIII). Wzięły w nim udział 24 placówki (przedszkola i szkoły podstawowe) z Kalisza i powiatu kaliskiego. Łącznie wpłynęły 234 prace. Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa przy PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu wyłoniła zwycięzców. Przyznano I, II, III miejsce w każdej z kategorii oraz w sumie ponad 50 wyróżnień. Uroczystość uświetnił występ 9-letniej Kariny, uczennicy Szkoły Muzycznej w Pleszewie. Zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem sponsorowanym przez Cukiernię Jaś w Kaliszu.
Cieszymy się, że konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie prac plastycznych dowolną techniką na temat „Pocztówka wielkanocna”. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią, niezwykłymi zdolnościami plastycznymi oraz ogromną pomysłowością. Chcieliśmy, aby wykonanie kartki przybliżyło młodemu pokoleniu tradycje wysyłania pocztówek do bliskich i znajomych, popularną w czasach ich rodziców i dziadków, kiedy to nie było komórek, internetu, SMS – ów czy facebooka.
Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie, a wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.