KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

1 czerwca 2019r. w Szałem odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza była współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorami festynu byli: samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Kalisz, Komenda Miejska Policji
w Kaliszu, Gmina Opatówek, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu  oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko – Ostrowska.
Podczas imprezy nasi najmłodsi goście mogli korzystać z wielu atrakcji, które przygotowały jednostki Samorządu Województwa Wielkopolskiego: Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A.Parczewskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu,  Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Ostrowie Wlkp., Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie.
Pomimo upału gry i zabawy ruchowe przyciągnęły naszych milusińskich, którzy chętnie w nich uczestniczyły. Każde   dziecko było zwycięzcą, a nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski odbierali z rąk Marzeny Wodzińskiej członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wspierającej działania w miasteczku Urzędu Marszałkowskiego w Szałem.
„Uśmiech i radość dziecka jest dla mnie najważniejsza” powiedziała Marzena Wodzińska.
Dzieci mogły skorzystać między innymi z lekcji kaligrafii, rozwiązywać krzyżówki i quizy, malowanie na folii, wykonywanie masek weneckich, malowanie twarzy, wykonywanie pomponów z tiulu i wielu innych. Nasze stoiska tłumnie odwiedzały dzieci wraz z rodzicami.