KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

XXIII Targi Edukacyjne pod hasłem „Kierunek bezpieczeństwo”.

W dniach 1-3 marca 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się XXIII Targi Edukacyjne pod hasłem „Kierunek bezpieczeństwo”.

W trakcie trwania targów szkoły, uczelnie i placówki edukacyjne zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Imprezie towarzyszyły liczne prelekcje, warsztaty i zajęcia adresowane do uczniów oraz pracowników placówek edukacyjnych.

Podczas pierwszego dnia targów odbyły się warsztaty komputerowe dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych, które poprowadzi bibliotekarka kępińskiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu – Anna Wróblewska. Podczas zajęć pt. „Bezpieczne i kreatywne korzystanie z Internetu – aplikacja ToonyTool do tworzenia komiksów” dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz nauczyły się tworzenia komiksów w aplikacji ToonyTool.

Nasza koleżanka przeprowadziła również szkolenie komputerowe „ToonyTool – narzędzie internetowe do tworzenia komiksów” adresowane do nauczycieli bibliotekarzy, polonistów oraz osób zainteresowanych tematem. Uczestnicy poznali aplikację i możliwości jej wykorzystania w codziennej pracy edukacyjnej oraz w celu promocji szkoły i organizowanych przez nią działań.
Oba szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyła w niej maksymalna przewidziana liczba osób.