KATALOGI ONLINE

Dział Gromadzenia proponuje

 

 

Czasopismo kaliskich bibliotekarzy

 

___________________

 

 

 

 

Uczestnicy konferencji wzięli udział w dwóch wykładach: „Jak wspierać poczucie własnej wartości u dzieci? Jak budować autorytet?” wygłoszonym przez Karolinę Dębską-Stępień, psychologa, „Awans zawodowy nauczyciela od 1 września 2019 r.”, wygłoszonym przez Jolantę Wasilewską, eksperta Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kierownik działu Zbiorów Specjalnych KP w Kaliszu, dr Bogumiła Celer, zorganizowała pokaz eksponatów, które tworzą zbiór o nazwie Szkolnej Ławy Czar. Kolejnym punktem wizyty była pracownia kaliskiego artysty, Władysława Kościelniaka, perfekcyjnie odtworzona na wzór oryginalnej pracowni. Koleżanki i koledzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści pani Celer o kaliskim artyście i jego życiu i działalności.

Następny dzień konferencji rozpoczął się wizytą w dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Wpisując się w charakter miejsca, uczestnicy, na czas zwiedzania, nakryli głowy stylowymi kapeluszami, aby całkowicie wczuć się w klimat domu dzieciństwa pisarki. Kapelusze przygotowano w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni – dziękujemy dyrektorowi Urszuli Kropaczewskiej i jej zespołowi za piękne rekwizyty.

Zwiedzanie dworku uświetniły doskonałe prelekcje, które prowadzili Pani Renata Ziętek, pracownik muzeum oraz Pan Wojciech Zjawiony, etnograf, prezentując bogatą ekspozycję dworku oraz skansenu, a także wiele magicznych miejsc i eksponatów
w Russowie.