𝗠𝗼́𝗷 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆 𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁

Wystawę zatytułowaną „𝗠𝗼́𝗷 𝗸𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆 𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁”, prezentującą prace plastyczne i rękodzieło 🎨🖌🪡🧶✂ w wykonaniu mieszkańców Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu, można oglądać w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.
Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek, 7 marca. W wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy kaliskiego DPS-u oraz licznie zaproszeni goście.
Wernisaż uświetniły występy uczniów z Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, w którego przygotowaniu uczestniczyli mieszkańcy DPS-u.
Na wystawie można oglądać prace wykonane różnymi technikami, jak między innymi: haft krzyżykowy, haft diamentowy, są wydzieranki, wypalanki, kolorowanki, malarstwo akrylowe i pastelowe.
Możemy również zobaczyć prace wykonane na szydełku i na drutach, kartki okolicznościowe, zakładki do książek, czy malowanie na szkle.
Mieszkańcy Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu włożyli w swoje prace wiele wysiłku.
Wiele z nich powstawało przez kilka tygodni, a nawet miesięcy.
Warto też dodać, że wymagają one precyzji i zdolności manualnych.
ℹKuratorkami wystawy są Elżbieta Prus i Róża Pomiecińska.
Wystawa będzie czynna do 31 marca. Można ją oglądać w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 19.