𝑲𝒂𝒍𝒊𝒔𝒌𝒊𝒆 𝒂𝒌𝒄𝒆𝒏𝒕𝒚 𝒘 𝑲𝒔𝒊ąż𝒏𝒊𝒄𝒚 𝑷𝒆𝒅𝒂𝒈𝒐𝒈𝒊𝒄𝒛𝒏𝒆𝒋 – 𝐒𝐭𝐚𝐧𝐢𝐬ł𝐚𝐰 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢

Za nami kolejna odsłona cyklu: „𝑲𝒂𝒍𝒊𝒔𝒌𝒊𝒆 𝒂𝒌𝒄𝒆𝒏𝒕𝒚 𝒘 𝑲𝒔𝒊ąż𝒏𝒊𝒄𝒚 𝑷𝒆𝒅𝒂𝒈𝒐𝒈𝒊𝒄𝒛𝒏𝒆𝒋 – 𝒔𝒑𝒐𝒕𝒌𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒛 𝒔𝒆𝒓𝒊ą 𝑲𝑨𝑳𝑰𝑺𝒁𝑨𝑵𝑰𝑬, 𝒛 𝒋𝒆𝒋 𝒂𝒖𝒕𝒐𝒓𝒂𝒎𝒊 𝒊 𝒃𝒐𝒉𝒂𝒕𝒆𝒓𝒂𝒎𝒊”. Tym razem zaprezentowana została postać 𝐒𝐭𝐚𝐧𝐢𝐬ł𝐚𝐰𝐚 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨, polityka i działacza społecznego, w latach 1922–1926 prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O bohaterze spotkania opowiedziała dr Elżbieta Steczek-Czerniawska – autorka IV tomu z serii Kaliszanie pt. ”Stanisław Wojciechowski – prezydent z Kalisza”, dyrektor Biblioteka Uniwersytetu Kaliskiego. Prelegentka, rozpoczynając wystąpienie zaakcentowała, iż spotkanie odbywa się w przeddzień 155. rocznicy urodzin St. Wojciechowskiego, następnie przedstawiła jego życie i działalność społeczno-polityczną. Na zakończenie podkreśliła, że obecnie realizowany jest grant Prezydent Stanisław Wojciechowski. Jego wiek, dokonania, pamięć, popularyzujący jego postać i dorobek.

Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk, wydawcą serii „KALISZANIE”. Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, w szczególności do uczniów kaliskich szkół ponadpodstawowych.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie wraz z nauczycielami: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu oraz zainteresowani czytelnicy.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne kwietniowe wydarzenie, podczas którego przedstawiona zostanie sylwetka ks. Jana Sobczyńskiego. Gościem biblioteki będzie dr hab. Agata Walczak-Niewiadomska.

Skip to content