15-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaliszu

Wystawę zatytułowaną „Twórczość niejedną ma twarz w odsłonie prac artystycznych studentów sekcji malarstwa, rękodzieła i fotografii”, z okazji 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia” można oglądać w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia.
 
Uniwersytet Trzeciego Wieku „Calisia” powstał w 2006 roku, a jego założycielką i i pierwszą prezes była nieżyjąca już, charyzmatyczna społeczniczka i Radna Miasta –  Iwonka Urbanowska.
W kaliskim UTW działa obecnie 19 sekcji m.in.: chóru, humanistyczno- kulturalna, języka angielskiego, języka niemieckiego, malarstwa, rękodzieła artystycznego, bioróżnorodność, nauki obsługi komputera, teatralno-kabaretowa, turystyczna.
Stowarzyszenie skupia blisko 500 słuchaczy w wieku emerytalnym, którzy korzystają zarówno z aktywizacji psychiczno-fizycznej, jak i edukacji zdrowotnej. Obecnie funkcję prezesa UTW „Calisia” sprawuje Krystyna Robak.
Książnica Pedagogiczna w Kaliszu od pięciu lat współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Efektem jest ponad 20 spotkań edukacyjno-kulturalnych oraz 12 wernisaży wystaw sekcji rękodzieła artystycznego, malarskiej i fotograficznej.
W maju 2021 roku została zorganizowana w bibliotece wystawa poświęcona założycielce kaliskiego UTW – Iwonce Urbanowskiej, w 10. Rocznicę jej śmierci.
 
Obecna wystawa zatytułowana „Twórczość niejedną ma twarz w odsłonie prac artystycznych studentów sekcji malarstwa, rękodzieła i fotografii” powstała z okazji 15-lecia UTW „Calisia”.
Ekspozycja ukazuje różnorodny wachlarz talentów i pasji kaliskich seniorów. Kuratorem wystawy jest Aldona Zimna.
Skip to content