Dzień Babci i Dziadka

W piątkowe popołudnie 26 stycznia w Książnicy Pedagogicznej im. A Parczewskiego w Kaliszu odbyło się niezwykłe spotkanie. Dzień Babci i Dziadka 👴👵to dobra okazja na wielopokoleniowe spotkanie przy kawie i słodkościach. Miejsce nieprzypadkowe bo wśród książek, więc nie zabrakło wierszy i piosenek🎤.

Przybyli do nas między innymi rodzice naszych pracowników z wnuczętami oraz babcie i dziadkowie – pracownicy, z panią dyrektor Jolantą Nowosielską na czele, która powitała zebranych. Przybyły również babcie nie posiadające swoich wnucząt blisko oraz nasi seniorzy – czytelnicy, którzy zgłosili swój udział.

Wszyscy bawili się znakomicie uczestnicząc we wspólnych zabawach, między innymi odgadując kalambury, układając rozsypanki z przysłowiami czy biorąc udział w konkursach na budowanie wieży lub zwijaniu włóczki. Wnuczęta przygotowały dla dziadków laurki. No koniec podsumowaliśmy spotkanie: Za co kochamy babcię/dziadka/.

Odwiedziła nas również Agnieszka Olejnik-Mucha z wydziału prewencji Komenda Miejska Policji w Kaliszu, od której dzieci i dziadkowie otrzymali odblaski, a także broszurki poświęcone zasadom bezpieczeństwa i kolorowanki

Wszystkim dziękujemy za udział.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *