Fortepian ze strychu

Dnia 24 listopada w siedzibie Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyło się spotkanie promujące bajkę Łukasza Bernady pt.”Fortepian ze strychu”
Publikacja powstała w ramach zadania publicznego pt. „Fortepian ze strychu – przeczytaj lub posłuchaj”, realizowanego przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu, PBP Książnicą Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu.  
Podczas spotkania zaprezentowano proces powstania bajki i warsztaty dla młodzieży, które zorganizowano na jej podstawie.
Ponadto  przedstawiono karty teatrzyku Kamishibai nawiązujące  do wydawnictwa autorstwa Pani Izabeli Symanowicz. Omówione zostały także  różnego typu aktywności online z przeznaczeniem dla młodzieży opracowane na podstawie bajki w tym wirtualny pokój zagadek pt. „Uśpiony fortepian”
Spotkanie zakończyło się przekazaniem pakietów zawierających książeczkę z bajką i audiobooka pracownikom kaliskich szkół i placówek oświatowych.