„Idą Święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” III Edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej w Książnicy Pedagogicznej – podsumowanie 
Książnica Pedagogiczna w Kaliszu wraz z filiami: w Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie, Krotoszynie, Jarocinie, Kępnie i Pleszewie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną ”Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj” .
Akcja przeprowadzona została przy współpracy z Fundacją Dbam o mój Z@sięg.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich w świecie współczesnym, zdominowanym przez nowe technologie, na kultywowanie tradycji i uświadomienie istoty słowa pisanego własnoręcznie.
Działanie to ma przeciwdziałać fonoholizmowi i uzależnieniom komputerowym wśród młodego pokolenia.
W akcję pisania kartek z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia włączyli się uczniowie różnych szkół z Kalisza i regionu: Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Kaliszu i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie, Szkoła Podstawowa w Żerkowie, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz z ZSP nr 3 w Pleszewie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krotoszynie. „Uczniowskie życzenia” powędrowały do ich rodzin, nauczycieli-emerytów oraz seniorów-pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Kaliszu, w Kotlinie, w Rzetni oraz Dziennego Domu Senior + w Ostrowie Wielkopolskim.
Ponadto sami bibliotekarze angażując się w działanie wypisywali odręcznie świąteczne życzenia, którymi obdarowywali m.in.: czytelników i sąsiadów biblioteki oraz zaprzyjaźnione szkoły i instytucje.
Włączając się w to przedsięwzięcie bibliotekarze Książnicy oraz zaangażowani uczniowie wraz z opiekunami wspólnie wypisali własnoręcznie 400 specjalnych kartek świątecznych, które niewątpliwie dały odbiorcom dużo radości, a nam nadawcom wiele satysfakcji.
Zapraszamy także do obejrzenia relacji na stronie filii w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim:
Linki: https://fb.watch/ak29aAxYzQ/
https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/…/265324642…
 
Skip to content