Noc Bibliotek „To się musi powieść”

W Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu w ramach corocznej akcji Noc Bibliotek spotkaliśmy się z nauczycielkami i uczniami III klasy Szkoły Podstawowej nr 22 w Kaliszu. Tegoroczna edycja przebiegała pod pod hasłem „To się musi powieść”.
Przedstawiliśmy prezentację pod tytułem „Od autora do czytelnika”, która miała uświadomić dzieciom ile osób jest zaangażowanych w proces powstania książki – od wydawcy poprzez redaktora, korektora, grafika, introligatora. Szczególną uwagę poświeciliśmy ilustratorowi.
Pokazaliśmy piękne rysunki w książkach naszego dzieciństwa wybitnego ilustratora Jana Marcina Szancera. Następnie nasze koleżanki przeczytały fragmenty dwóch lektur szkolnych.
I tutaj zaczęła się rola naszych milusińskich. Ich zadaniem było przygotowanie ilustracji do fragmentu książki, która najbardziej im się spodobała.

Spotkanie zakończyliśmy rozdaniem okolicznościowych zakładek, poczęstunkiem ufundowanym przez mamę jednego z uczniów oraz przekazaniem do szkolnej biblioteki książek ufundowanych przez Wydawnictwo Martel.

Skip to content