Podaruj wiersz

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zapoczątkowała w 2019 r. akcję „Podaruj wiersz”. W jej ramach w roku szkolnym 2023/2024 PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zorganizowała spotkania z seniorami Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy Tulipan i studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Akcję propagowaliśmy także na Facebooku. Przyłączyły się do niej filie organizując działania promujące czytanie poezji. Działania towarzyszyły różnorodnym świętom obchodzonym w różnych terminach w ciągu roku. Jakim – zobaczcie na filmie.

Uczestnicy spotkań otrzymali przepisane przez bibliotekarzy i innych uczestników akcji wiersze, które wspólnie odczytywaliśmy. Wiersze dedykowane uczestnikom spotkań miały nieść otuchę, być „pokrzepieniem serc” w tych trudnych czasach. towarzyszyły różnym

W PBP Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu prowadziły ją Mariola Śmiecińska i Agata Trzęsowska, a w filiach ich pracownicy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na film podsumowujący nasze działania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *