Spotkanie w cyklu „Ludzie z pasją” – Katarzyna Wiwer

Pierwszego października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odbyło się wyjątkowe spotkanie w cyklu „Ludzie z pasją”.
Gościem specjalnym Książnicy była pani Katarzyna Wiwer – śpiewaczka, propagatorka kultury i pedagog śpiewu oraz tłumaczka książki „Historia Śpiewu” Johna Pottera i Neila Sorrella. Prelegentka w sposób bardzo emocjonalny i barwny przedstawiła rolę śpiewu od czasów najdawniejszych po współczesność. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Jej miłością jest muzyka dawna oraz sztuka pieśni.
Aktywnie koncertuje, prezentując między innymi autorskie programy, które łączą muzykę i literaturę w inspirującą, niecodzienną całość.
Do najnowszych i bardzo ciekawych programów należą: „Młoda Polska – podróż zaczarowaną dorożką ” oraz „Kto zaśpiewa słowikowi”. „Młoda Polska” to program złożony z pieśni, w dużej mierze znanych lub mniej znanych młodopolskich kompozytorów oraz poetów.
Zrealizowany został wspólnie ze światowej sławy pianistą Markiem Szlezerem. Natomiast „Kto zaśpiewa słowikowi” to projekt przygotowany dla miasta Krakowa. Stworzony został wspólnie z harfistką Ireną Czubek-Davidson.
Program składa się z wielu pieśni, których motywem przewodnim jest śpiew słowika. Katarzyna Wiwer współpracuje ponadto z wieloma innymi muzykami kameralistami oraz znakomitymi zespołami. Więcej na www wiwer.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *