Spotkanie z cyklu „Znani/ nieznani Wielkopolanie. Ocalić od zapomnienia” z udziałem Anety Kolańczyk

Dnia 13 stycznia br. w Książnicy odbyło się spotkanie z cyklu „Znani/ nieznani Wielkopolanie. Ocalić od zapomnienia”. Uczestników powitała wicedyrektor biblioteki Małgorzata Kołodziej.

Gościem specjalnym była Aneta Kolańczyk, która wygłosiła prelekcję poświęconą literatom Kalisza. A. Kolańczyk to poetka, pisarka, animatorka kultury, regionalistka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” oraz współorganizatorka ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej.
Jest miłośniczką przyrody i zwierząt, ma psa Ryśka. Jej wielką pasją jest fotografia i ornitologia.
Na co dzień Aneta Kolańczyk to wspaniała nauczycielka, polonistka, pracująca w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

Prelekcja wzbogacona została o część recytatorską w wykonaniu Beaty Wicenciak – nauczycielki w ZSTE, również działającej w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki „Łyżka Mleka”.

Podczas spotkania przedstawiona została także prezentacja wprowadzająca, zatytułowana „Wszystko z czasem się zmienia w kolorowe wspomnienia – 5 lat współpracy Książnicy Pedagogicznej z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Calisia”, którą zaprezentowała Aldona Zimna – koordynator ds. współpracy Książnicy z UTW, kierownik działu udostępniania zbiorów.

Spotkanie miało charakter międzypokoleniowy,  udział w nim wzięła młodzież  Zespołu Szkół  Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu oraz seniorzy, słuchacze sekcji humanistycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na zakończenie Jolanta Nowosielska, dyrektor Książnicy, podziękowała prelegentce – A. Kolańczyk za bardzo interesujący wykład, zapraszając jednocześnie wszystkich uczestników  do zwiedzania biblioteki oraz na kolejne spotkania.

Skip to content