Spotkanie z Mariolą Pryzwan

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprasza 6 marca o godzinie 17:00 na wyjątkowe spotkanie z cyklu „Depesza ze świata kobiet”.

Tego wieczoru gościem biblioteki będzie Mariola Pryzwan, z wykształcenia polonistka, z zawodu bibliotekarka, a z zamiłowania biografka. Goście będę mieli okazję zgłębić fascynujące historie dwóch wybitnych postaci polskiej kultury – Anny Jantar i Anny German.

Mariola Pryzwan jest autorką wielu cenionych książek, poświęconych życiu i twórczości polskich pisarek, poetów oraz artystów estradowych. Jej prace, takie jak biografie Władysława Broniewskiego, Haliny Poświatowskiej czy Marii Dąbrowskiej, cieszą się uznaniem czytelników i krytyków literackich.
Książka Marioli Pryzwan, zatytułowana „Dwie Anny”, skupia się na losach dwóch ikon polskiej muzyki estradowej – Anny Jantar i Anny German. Podczas spotkania autorka opowie o procesie tworzenia tej publikacji, podzieli się swoimi refleksjami i odkryciami na temat życia i działalności artystycznej obu wykonawczyń.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wernisaż wystawy zatytułowanej „Kobieta pełna pasji”, prezentującej prace słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Calisia”. Nie zabraknie także elementu muzycznego. Spotkanie swoim wyjątkowym głosem uświetni Justyna Knychaus, nauczycielka w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu, która pasjonuje się śpiewem od wielu lat.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury, muzyki oraz pasjonatów historii życia znanych postaci na to wyjątkowe wydarzenie. Spotkanie w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu będzie nie tylko źródłem wiedzy i inspiracji, ale także okazją do wspólnego spędzenia czasu w niepowtarzalnej atmosferze.
Do zobaczenia 6 marca o godzinie 17:00 w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *