Wernisaż wystawy prac Agnieszki Zaśko

Wernisaż wystawy prac Agnieszki Zaśko odbył się w czwartkowy wieczór (11 stycznia) w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Autorka studiuje psychologię w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Agnieszka Zaśko wydała też bajkę „Emi boi się spać”. Na wystawie znalazły się rysunki i obrazy nawiązujące do psychoedukacyjnego projektu „Miłość czy przywiązanie”.

Z tą tematyką związane były także towarzyszące otwarciu wystawy prelekcje terapeutki Elżbiety Grabarek i psycholożki Karoliny Buszkiewicz, które przybliżyły gościom zagadnienia stylów przywiązania i miłości w związku.

Karolina Buszkiewicz w prezentacji „Miłość czy przywiązanie” omówiła style przywiązania i ich znaczenie w życiu dziecka i człowieka dorosłego. Próbowała przekonać słuchaczy, że dominujący w danym momencie styl można zawsze zmienić za pomocą pracy nad własnym wewnętrznym „ja”.

Elżbieta Grabarek w referacie „Miłość” zwróciła uwagę na jej składniki (namiętność, intymność i zaangażowanie) i ich wpływ na relacje międzyludzkie oraz związaną z tym stałość związków.

Prelekcjom towarzyszyła wystawka wybranej literatury ze zbiorów naszej biblioteki.

Spotkanie inspirowało słuchaczy do refleksji nad własnym postępowaniem i możliwością jego zmiany, a prace Agnieszki Zaśko wspaniale zilustrowały poruszane tematy.

Zapraszamy do oglądania wystawy😀

Skip to content